Хор

xor_edit_green_web_sharp_01

Багато поколінь працювали на прикрасу храмів. І справді, заходячи до храму, відчуваєш, яка тут благодатна атмосфера. Тут все дихає любов’ю та спокоєм. Саме богослужіння, ікони, піснеспіви вводячи того, хто прийшов до храму в інший світ, в інший стан. Тут ми можемо подумати про душу, поговорити з Богом, помолитись Йому, попросити про свої потреби, про допомогу у благих справах та починаннях. На богослужінні в храмі душа відкривається для покаяння та каяття. Тут усі почуття людини розкриті та оголені. Слух, зір сприймають все набагато гостріше, ніж у повсякденному житті.
Церковний хор – важлива складова одиниця у єдиному організмі Православного богослужіння.
Його призначенням якраз і є приведення слуху та душі у стан щирості; щирості та благоговіння. Тут не повинні перешкодити ні фальшива нота, ні співи, що кричать, безладність звучання. Ніщо не повинно відвернути людину від молитовного стану. Дуже важливим є «слово». Чи не механічне, а усвідомлене уявлення про те, про що співає хор.
Завдань перед хором, як бачимо, коштує дуже багато. Таке виконання досягається лише шляхом репетицій. Ансамбль хору залежить також від того, хто співає в ньому. Не можна не наголосити на тому факті, що за останні десятиліття у всіх храмах з’явилися молоді співачі. Свого часу це переслідувалося досить жорстко: людей могли звільнити з роботи, відрахувати з інституту.
Слава Богу, часи такого лихоліття минули. У хорі Свято-Троїцького Собору співають переважно студенти різних вищих навчальних закладів: Музичної Академії ім. Нежданової, Педагогічного Університету ім. Ушинського, Одеського Національного Університету ім. І. І. Мечнікова, Юридичної Академії.
Багато хлопців закінчили лише музичні школи. Але, що втішно, їх усіх поєднує любов до хорового співу. Та й стосунки всередині колективу, коли служба вже закінчиться, дуже теплі та дружні.
Хлопці допомагають одна одній у різних життєвих ситуаціях, відзначають різні свята як церковні, так і особисті. Ходять у гості один до одного.
Це все, без сумніву, скріплює колектив, що відбивається на звучанні. Всі вони беруть участь в одній справі та усвідомлення того, що від кожного з них залежить якість служби, що на них лежить велика відповідальність, поєднує хлопців. Вони самі одержують задоволення від служіння. Ось ця атмосфера, цей дух дуже позначається на якості звучання, на єдиному ансамблі хору та регента. У хорі Собору співає унікальна у своєму роді співоча. Тут можна, вже через піввіковий період, сказати, що це одиничний випадок служіння в одному хорі, в одному храмі. Ця співача заслуговує на окрему розповідь.
Репертуар хору різноманітний: знаменний розспів, співи монастирів,
церковні твори композиторів минулих століть, сучасних композиторів. У хорі Свято-Троїцького Собору є композитори. Їхні твори, на благословення настоятеля, іноді звучать на службах. На сайті нашого Собору можна ознайомитися з тими співами, які прозвучать на найближчій службі..

Бережи вас усіх Господь!
Регент хору Свято-Троїцького Собору м. Одеси
Горелик Людмила Маратівна

3-д тур

Православный календарь

Вітання з днем ​​Ангела

Недільна школа

Відповіді священика

ФотоTranslate »